5 przypadków, w których należy skorzystać z pomocy stylistki

with Brak komentarzy
kiedy-nalezy-skorzystac-z-pomocy-doradcy-wizerunku-olga-kurenna-blog-naglowek
Pojęcia doradca wizerunku, osobista stylistka czy personal shopper pojawiają się w naszym otoczeniu coraz częściej. Jestem pewna, że wiązałaś te profesje z otoczeniem gwiazd filmowych, sławnymi ludźmi i celebrytami. Nic dziwnego – oni pracują swoim wizerunkiem, więc muszą korzystać z pomocy wielu osób, które czuwają nad ich marką osobistą. Czy pomyślałaś jednak, że Ty również możesz sięgnąć po pomoc doradcy do spraw wizerunku i osiągnąć dzięki temu satysfakcję oraz sukces?

Zakupy ze stylistką czy podobne usługi doradcy wizerunku w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej dostępne i popularne. Kiedyś praca z trenerem personalnym czy coachem wydawała się egzotyczna, a teraz jest to naturalny element bycia współczesną kobietą sukcesu. Po czym zatem poznać, że potrzebujesz porady stylistki?

PROBLEM NR 1

Kupujesz ubrania, by nie chodzić wciąż w tym samym, po czym nowe zakupy wieszasz do szafy i już ich z niej nie wyjmujesz. W efekcie tego Twoje zestawy dalej są eksploatowane do granic możliwości i często chodzisz w tych samych fasonach i kolorach przez lata. Twoja szafa zaczyna pękać w szwach, a Ty wciąż masz przekonanie, że nie masz się w co ubrać.

Rozwiązanie: Stylistka w takim przypadku zaproponuje Ci przejrzenie Twojej szafy oraz zestawienie nowych kompletów, głęboko ukrytych w Twoich szufladach. Będziesz zaskoczona, jak dobrze możesz w nich wyglądać!

PROBLEM NR 2

Nie lubisz kupować ubrań, a wyjście do sklepów powoduje w Tobie atak paniki i rezygnację. Podczas zakupów jedyne, czego pragniesz, to kupić cokolwiek i skończyć tę męczarnię. Wracasz do domu z zakupami, które Cię nie zadowalają i zakładasz je sporadycznie, jednocześnie nie czując się w nich dobrze – większość czasu leżą na dnie szafy, która zaczyna być za mała.

Rozwiązanie: Tutaj zdecydowanie potrzebujesz towarzysza podczas modowej podróży, który będzie Twoim przewodnikiem i poprowadzi Cię bezboleśnie poprzez sklepowe alejki. Nawet nie zauważysz, kiedy wyjdziesz rozpromieniona ze sklepu z nowymi zakupami.

PROBLEM NR 3

W zasadzie to lubisz chodzić na zakupy i dobrze się czujesz w sklepach, mogąc mierzyć różne fasony i style. Zachwyca Cię różnorodność na wieszakach i wychodząc ze sklepu z zakupami, czujesz satysfakcję. Jednak po powrocie do domu i założeniu nowych ubrań okazuje się, że czar zachwytu mija – w sklepie przecież wyglądałaś o niebo lepiej, więc czujesz się zawiedziona, a poczucie zadowolenia z zakupów rozmywa się w powietrzu.

Rozwiązanie: Stylistka podczas konsultacji pozna Twój styl i wskaże Ci sklepy, które będą odpowiadały Twoim potrzebom, uwzględniając również możliwości budżetowe.

PROBLEM NR 4

Uważasz, że Twoja figura jest na tyle złożona, że nie wiesz, w jaki sposób można zniwelować niedoskonałości oraz podkreślić swoje atuty. Wydaje Ci się, że wiedza na ten temat jest skomplikowana i nie będziesz w stanie ją posiąść – nigdy nie czułaś się tak naprawdę modna i atrakcyjna. Mimo tego, że wiesz, jak wiele jest sposobów, by pokazać swoje prawdziwe piękno, to nie wiesz, co masz zrobić ze sobą i swoją szafą

Rozwiązanie: Twoja stylistka opowie o specyfice Twojej figury i pomoże Ci poznać skuteczne sposoby na podkreślenie jej walorów. Dowiesz się, jakie masz rozmiary i jakie ubrania powinnaś wybierać, a jakich unikać.

PROBLEM NR 5

Wydaje Ci się, że to, w co się ubierasz, nie odzwierciedla Twojego prawdziwego stylu i nie współgra z Twoją osobowością. Nie czujesz się w swoich ubraniach atrakcyjnie, kobieco, gubisz pewność siebie oraz zazdrościsz innym koleżankom wyrazistego stylu i umiejętności jego eksponowania. Ze względu na wykonywaną pracę, musisz przyjąć narzucony styl, a przez to nie możesz znaleźć równowagi w swoim ubiorze „po godzinach”.

Rozwiązanie: Stylistka przeprowadzi z Tobą ankietę na temat Twojego stylu - w czym się dobrze czujesz, jakie ubrania lubisz nosić, a jakie musisz. Na tej podstawie pomoże Ci stworzyć zestawy, które pozwolą Ci poczuć się sobą oraz zaproponuje dobrane dodatki, biżuterię i inne akcesoria. Nawet w ubraniu służbowym możesz poczuć się piękna!

PODSUMOWANIE

Jeśli choć jeden z powyższych przypadków opisuje Twoją osobę, to wiedz, że pomoc stylisty jest Ci niezbędna. Dlaczego warto? Wizerunek w dzisiejszych czasach to często początek sukcesu osobistego czy zawodowego. Może on budować w otoczeniu wrażenie, że jesteś kobietą zdecydowaną, pewną siebie i świadomą swojej siły – a stąd już tylko krok do tego, byś dzięki przemyślanemu wizerunkowi uwierzyła, że właśnie taka jesteś!

Przekonaj się, że zadbanie o niego nie jest trudne i czasochłonne – dobra stylistka pomoże Ci znaleźć własny styl oraz nauczy go eksponować. W skład jej usług często wchodzą m.in. analiza kolorystyczna, przegląd szafy czy wspólne zakupy ze stylistką. Jak widać, po takim kompleksowym podejściu do tematu Twojego wyglądu, porady stylistki będą dla Ciebie kluczem do wizerunkowego sukcesu.

Leave a Reply