Jak się ubrać na wesele?

with Brak komentarzy
jak-sie-ubrac-na-wesele-olga-kurenna-stylistka-blog
Okres wesel i innych uroczystości w pełni. Panie biegają (często na ostatnią chwilę) po sklepach, szukając dla siebie odpowiednich kreacji, bo przecież każda z nas chce wyglądać wyjątkowo, nawet jako gość. I dobrze! Warto jednak pamiętać o kilku aspektach, które pozwolą nam poczuć się komfortowo tego wieczoru. Zazwyczaj wybieramy sukienki, choć coraz częściej zdarzają się również kombinezony czy eleganckie garnitury, które są ciekawą i nowoczesną alternatywą. Ja jednak namawiam do noszenia sukienek i to właśnie o nich chcę dziś opowiedzieć.

Jednym z wiodących kolorów tego sezonu jest róż we wszystkich jego odcieniach: pastelowy, łososiowy czy fuksja. Na pewno będziecie wyglądać bardzo modnie. Omijajcie biel, która jest zarezerwowana dla Panny Młodej oraz czerń, która w zależności od kraju ma inną symbolikę. Jeśli w Chinach jest to kolor szczęścia, to w Europie często utożsamiany ze smutkiem. Zwolenniczki małej czarnej, proszę nie wchodzić w dyskusje, uważam, że każda z nas powinna mieć w szafie mała czarną, ale też uważam, że jest mnóstwo innych kolorów poza czarnym na okazjonalne uroczystości. Najbezpieczniejszymi kolorami będą czerwień, fiolet, pomarańcz, błękit czy wcześniej wspomniany róż.

Kwiaty! Niech będzie dużo kwiatów, czy to w formie koronek, czy też deseni. Kwiaty są o tyle wdzięczne, że w każdym wieku wyglądają stylowo. Oczywiście nie zapominajcie o pozostałych wzorach. Pamiętajcie jednak, że duże wzory (kwiaty, romby lub np. grochy) optycznie powiększają, a drobne - odwracają uwagę, więc wybierając je, miejcie na uwadze swoją figurę. Monochromatyczne zestawy będą bardzo elegancko się prezentować w połączeniu z ciekawą biżuterią.

Właśnie! Jak dopasować sukienkę do sylwetki? Klasyczny fason, dopasowany do kształtów, sprawdzi się przy prawie każdej sylwetce. Rozweselcie ją ciekawymi cięciami, deseniami lub np. paskiem albo naszyjnikiem. Jeśli macie szersze ramiona, możecie zrównoważyć sylwetkę dołem w kształcie litery A albo ciętym z koła, jednocześnie ramiona zostawiając bardziej delikatne i mniej skupiające uwagę. Przy krąglejszych biodrach zaszalejcie na górze. Niech będzie więcej marszczeń, tkanin, wzorów. Panie z większym brzuszkiem będą świetnie się prezentować w długości przed kolano, ze zwężającą się ku dołowi spódnicą lub sukienką. Obecnie modne są warstwy, a przy tej sylwetce one idealnie zdadzą egzamin. Ważne jest, by górna warstwa nie była zbyt długa, by niechcący nie stworzyć prostokąta.

Pamiętajcie o biżuterii i akcesoriach, a także o fryzurze i makijażu. Niech wszystko będzie spójne i dopasowane do siebie, bez przepychu i nadmiaru. Zrównoważone kreacje są najbardziej eleganckie. I teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko dobrze się bawić, oczywiście w wygodnych butach, w których można przetańczyć całą noc!

Artykuł ukazał się miesięczniku Miasto Plus (wydanie 6/2017).

Leave a Reply