#alfabetstylu: D jak drapowanie

with 1 komentarz

alfabet-stylu_-d-jak-drapowanie-olga-kurenna-blog-naglowek

Sztuka drapowania materiału była znana już w starożytnej Grecji, kiedy to bogato marszczony materiał oznaczał szyk i elegancji. W latach 50. XX wieku kosztowne materiały i drapowanie powróciły do mody wraz z zakończeniem okresu wojennego. W połowie stulecia stylizacje zaczęły cechować się szerokimi ramionami oraz puszystymi spódnicami z możliwie jak największą ilością halek. Drapowanie jako tkanina ułożona w ozdobne fałdy jest materiałem miękkim i delikatnym, najczęściej wytwarzanym z jedwabiu lub wysokojakościowej bawełny.

Szyta w ten sposób odzież jest nonszalancka, ale jednocześnie wykwintna i elegancka. Drapowane elementy na bluzce, spódnicy czy sukience bardzo dobrze sprawdzą się w codziennych stylizacjach, a ekstrawagancko marszczone materiały idealnie będą wyglądać podczas ważniejszych uroczystości. Ale.. drapowanie i falbany są dozwolone nie tylko na odzieży! Śmiało można pozwolić sobie na efektowne buty i torebki, które dodadzą lekkości oraz podkreślą każdą, nawet najbardziej klasyczną, stylizację.

Warto wykorzystać drapowanie materiału do wyrównania proporcji sylwetki, dodając go na rękawach (jeśli mamy szersze biodra) albo przy spódnicy (jeśli chcemy zrównoważyć biodra z szerszymi ramionami).

One Response

  1. Tomasz
    | Odpowiedz

    Pięknie i bardzo oryginalnie wyglądają takie stroje, ale na pewno trudno je uszyć 🙂

Leave a Reply